OGRODY LUBLIN

PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA OGRODU W LUBLINIE

 

OGRODY LUBLIN

Projekt zagospodarowania ogrodu posiada geometryczny kształt rabat dopasowany do nowoczesnej elewacji budynku i projektu kostki brukowej. Drewniane segmenty nowoczesnych płotów nawiązują do drewnopodobnych wstawek w elewacji. Drewniane panele sprawią, że niewielka przestrzeń ogrodu zyska więcej intymności zasłaniając widok na blisko usytuowane budynki mieszkalne. Symetrycznie rozmieszczone rabaty z zimozielonymi thujami urozmaicą przestrzeń małego ogrodu nie zabierając jednocześnie dużej przestrzeni.

PROJEKTY OGRODÓW LUBLIN

PROJEKTY OGRODÓW LUBLINW rabacie zanurzonej w kostce brukowej zaproponowano nasadzenie kulistego drzewa np. Katalpa ,Nana’ lub Klon , Globosum’, a pod nim nasadzenia żurawki o purpurowych liściach.

PROJEKTY OGRODÓW LUBLIN

wiz27Z boku drzwi wejściowych w rabacie zaplanowano nasadzenie strzyżonego drzewka np. graba lub cyprysika podsadzonego niskimi płożącymi bylinami np. floxem.

W rabacie od fronu nasadzenia żywopłotowe dodatkowo podsadzone są piękną odmianą dwubarwnej hortensji Vanille Fraise.

PROJEKTY OGRODÓW LUBLIN

Przy tarasie uwzględniono małą rabatę żwirową w której zaproponowano posadzenie: Lawendy, dwóch sosen na pniu oraz 3 sztuk konwalnika ,Niger’  – czarnej, niskiej trawy ozdobnej z kontrastującymi białymi kwiatami.

PROJEKTY OGRODÓW LUBLIN PROJEKTY OGRODÓW LUBLIN PROJEKTY OGRODÓW LUBLIN

W rogu działki przewidziano drewnianą nowoczesną ławkę za którą rosłyby krzewuszki  o atrakcyjnym, biało zielonym ulistnieniu  oraz  jasnoróżowych kwiatach. Dopełnieniem rabaty byłby  buk ,Dawyck Gold’ o bardzo wąskiej, stożkowej koronie i ciekawym żółtym zabarwieniu liści przebarwiający się jesienią na żółto.

PROJEKTY OGRODÓW LUBLIN PROJEKTY OGRODÓW LUBLIN PROJEKTY OGRODÓW LUBLIN PROJEKTY OGRODÓW LUBLIN PROJEKTY OGRODÓW LUBLIN

Z drugiej strony domu zaproponowano wykonanie ażurowego, drewnianego trejażu zamontowanego zarówno do budynku jak i ogrodzenia. Konstrukcja ta pozwoliłaby na zamocowanie wiszącego krzesła oraz wspinanie się pnączy : zimozielonego bluszcza oraz kwitnącego powojnika.  Wzdłuż rabaty posadzone byłyby również zimozielone trawy o zielono-białych liściach.

PROJEKTY OGRODÓW LUBLIN

OGRODY LUBLIN

Następnie dalej wzdłuż płotu urozmaicałyby widok z okna pokoju na parterze trawa w gatunku Calamagrostis.

TANIE OGRODY LUBLIN

PROJEKTY OGRODÓW LUBLIN

W skrajnym rogu działki zaproponowano wykonanie wąskiej rabaty pomiędzy dwoma segmentami składającymi się z 5 sztuk tuj ( tak jak w całej koncepcji ogrodu).

W rogu rabaty ponad ogrodzenie rósłby piękny gigantyczny miskant otoczony dwoma bukszpanami oraz hostą. Obok towarzyszyłby kwitnący wiosną rododendron a z drugiej strony 3 sztuki rozplenicy japońskiej nad którą wznosiłyby się 3 sztuki zimozielonej trzmieliny na pniu. W ramie na płocie wisiałoby długie lustro w ramie które optycznie powiększałoby ogród i sprawiało wrażenie przejścia w dalszą część ogrodu.

TANIE PROJEKTY OGRODÓW PROJEKTY OGRODÓW LUBLIN